اگر به فکر خداحافظی با خودروهای سنتی و انتخاب خودرویی تمام الکتریکی را دارید پس با دنیای جدیدی روبرو خواهید شد. راندن خودروی الکتریکی مزیت‌های زیادی مخصوصاً از نظر هزینه‌های نگهداری و مالکیت دارد هرچند راندن آن تجربه‌ای متفاوت در مقایسه با خودروهای درون‌سوز ایجاد می‌کند. قبل از اینکه به فکر خرید خودروی الکتریکی نو یا کارکرده باشید حتماً باید از خود چندین سؤال مهم بپرسید!

1. آیا محدوده حرکتی خودرو مناسب و کافی است؟

شما زمانی که سرعت بیشتری داشته باشید کیلووات‌های بیشتری را در مقایسه با رانندگی شهری از دست خواهید داد. همچنین می‌توانید انتظار داشته باشید که برد خودروهای الکتریکی در هوای سرد به‌طور قابل‌توجهی کاهش یابد. تحقیقات نشان داده‌اند زمانی که دمای جیوه کاهش می‌یابد و مالک هم از بخاری استفاده کند برد خودروی الکتریکی به‌طور متوسط 41 درصد افت می‌یابد. برد خودروهای الکتریکی در تابستان هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد و با استفاده از کولر به‌طور متوسط 17 درصد کاهش پیدا می‌کند.

1. آیا خودرو با نیازهای من سازگار است؟

1. آیا باید خودروی الکتریکی را بخرم یا لیزینگ کنم؟

1. خودرو را کجا و چگونه شارژ کنم؟

1. آیا جایگاه‌های شارژ عمومی نزدیک به محل زندگی و کار وجود دارد؟

چندین وب‌سایت وجود دارند که مکان جایگاه‌های شارژ عمومی را نشان می‌دهند.

1. با خرید خودروی الکتریکی می‌توانم مشوق‌های دولتی دریافت کنم؟

برخی ایالت‌های آمریکا مشوق‌های خاص خود را دارند. این مشوق‌ها معمولاً به‌صورت تخفیف مالیاتی یا پرداخت نقدی بوده و برخی نقاط کمک‌های مالی نیز برای خرید شارژرهای خانگی ارائه می‌کنند.

1. تا چند سال مالک خودروی الکتریکی خواهم بود؟

در نظر داشته باشید که تعویض باتری اصلاً ارزان نخواهد بود. این هزینه بسته به نوع خودرو از 5 تا 15 هزار دلار متغیر است و البته شامل هزینه‌های دستمزد نمی‌شود. ظرفیت باتری خودروهای الکتریکی با گذشت زمان کاهش می‌یابد اما تاکنون خبری درباره‌ی نیاز خودروهای الکتریکی اولیه به تعویض باتری منتشر نشده است.

1. حق بیمه‌ی خودروی الکتریکی چگونه است؟

1. آیا باید یک خودروی بنزینی هم در گاراژ داشته باشم؟

1. خودروی الکتریکی صفرکیلومتر بخرم یا کارکرده؟

با این وجود شما می‌توانید یک خودروی کارکرده را نیز در نظر بگیرید و صرفه‌جویی مالی زیادی داشته باشید. به جز برخی استثناها، اکثر خودروهای الکتریکی قدیمی و به ویژه محصولات تسلا ارزش فروش دوباره‌ی مناسبی دارند که بخش اعظم آن به خاطر مشوق مالیاتی و تقاضای نسبتاً پایین است. اگرچه برد این خودروها به اندازه‌ی جدیدترین خودروهای الکتریکی نیست اما می‌توانید خودروهای الکتریکی 4 یا 5 ساله با بهای 10 هزار دلار یا کمتر را پیدا کنید. همچنین این خودروها به خاطر برد محدود خود اکثراً کارکرد کمتری دارند و بنابراین استهلاک آن‌ها نسبت به نمونه‌های استاندارد کمتر بوده است.

منبع 

https://www.pedal.ir

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها